narcizem.aldikush genjen me buze e dikush tjeter me lote.

Cilat jane avantazhet e te qenit narcist?

postuar ne 2022, 12 lexime, 0 komente

Ti menjehere behesh imun ndaj realitetit.Ti do mund ta besh cdo situate te frymoje rreth teje, ndersa papushim thekson sa urryes dhe paragjykues githkush eshte.Gjithcka qe ty ste pelqen menjehere do behet invalide dhe do konsiderohet urrejte, perfshi dhe shkencen, biologjine, neurologjine, madje edhe sensin; ato jane vec urryes qe...

Lexo me Shume

A ndryshojne narcistet kur tradhetojne?

postuar ne 2022, 53 lexime, 0 komente

Kur je partneri i nje narcisti, heret a vone, do jesh deshmitar i tradhetise. Sepse tradhetia, eshte virtyti i tyre, me tradheti ata mbajne lart egon dhe moralin vetjak, duke binde veten e te tjeret perreth se ata jane ata kush pretendojne se jane. Po ca ndodh pasi ata tradhetojne?Pasi...

Lexo me Shume

A rikthehen narcistet, kur ua heqim masken?

postuar ne 2022, 41 lexime, 0 komente

Edhe sikur ne ate kohe te isha i vetmi qe e pashe, kjo i mjaftoi asaj…Ka shume gjera qe percaktojne nje narcist. Por turpi eshte ne thelb te ketij percaktimi. Si te thuash, makthi i tyre me i keq. Nese jane mjaftueshem dinak, do te kuptojne kur dikush i ka...

Lexo me Shume

A kane narcistet frike qe do ekspozohen?

postuar ne 2022, 32 lexime, 0 komente

Cdo gje qe nje narcist ben ne jete, cdo veprim, manipulim, genjeshter, vendime te cmendura, ka nje motiv: Per te qendruar i fshehur!Per te, kjo ceshtje eshte jete a vdekje. Sepse te ekspozohesh, eshte nje vdekje e sigurt. Ata e dine thelle se nese e verteta do te dilte ne...

Lexo me Shume

Ca kerkojne narcistet te partneret e tyre?

postuar ne 2022, 59 lexime, 1 komente

Si nje viktime ne nje lidhje te gjate me nje partnere narciste, une mund te rendis disa nga tiparet qe i bejne ata te zgjedhin mua apo ty si viktimen e tyre te radhes.Ketu eshte ajo qe une mendoj se narcistet kerkojne nga nje partner; nje liste e permbledhur:* Varesia...

Lexo me Shume